Wspólnota Mieszkaniowa Chopina 9 - Forum dyskusyjne

Wspólnota Mieszkaniowa Chopina 9, Pruszków - Forum dyskusyjne mieszkańców

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2014-01-24 01:45:26

ruda11

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-23
Posty: 2
Punktów :   

Sprawa wynajmu dwóch pomieszczeń piwnicy w klatce nr 3

...a mam pytanie o co chodzi z tymi podpisami ..najpierw chodzi lista że sie wszyscy zgadzaja  ,puzniej lista nastepna że wszyscy sie wstrzymuja ...o co chodzi ?????co to jest ..jak nie wiadomo to musimy zrobic zebranie wewnetrzne czyli tylko mieszkańcy....i może wszyscy dojdziemy do porozumienia czy z pralni chcemy zrobic przechowywalnie na meble czy poprostu pralnia ma zostac nieużyteczna czy może wykorzystajmy ja wszyscy ...jesli starsi nie potrzebują wykorzystajmy ją My mieszkancy mlodsi duchem i z pomyslami ...pomysłów jest pewnie mnustwo ..piszcie po to jest to forum

Offline

 

#2 2014-01-26 23:55:30

 Wojtex

Administrator

Zarejestrowany: 2013-11-16
Posty: 7
Punktów :   

Re: Sprawa wynajmu dwóch pomieszczeń piwnicy w klatce nr 3

Ostatnie trzy listy podpisów dotyczyły wynajęcia dwóch pomieszczeń w piwnicy. Pierwsza lista była to uchwala nr 7 o wynajęciu tych pomieszczeń (głos "za" był zgodą na wynajęcie pomieszczeń). Następnie część mieszkańców stwierdziła, że ta cała sprawa wynajmu jest pewnych kwestiach niejasna i powstał wniosek o wstrzymanie procedury, czyli o anulowanie uchwały nr 7 i tutaj była druga lista. Ten wniosek poparła większość mieszkańców i został on przyjęty. Niestety, żeby formalności były dopełnione to musiała powstać uchwała, która odwołuje uchwałę nr 7 bo wniosek był tylko wnioskiem. Powstała więc uchwała nr 8, anulująca uchwałę nr 7 czyli powodująca wstrzymanie sprawy wynajmu tych pomieszczeń. Większość głosów była właśnie za wstrzymaniem się z wynajmem. Sprawa wynajmu tych pomieszczeń zostanie omówiona na corocznym spotkaniu mieszkańców z administracją, które odbędzie się w pierwszym kwartale. Wtedy podejmiemy wspólnie decyzję co robimy z tymi pomieszczeniami. Pomieszczenia te nie muszą być wynajmowane i zgodnie z wolą mieszkańców mogą być wykorzystane do innych celów. Możemy je wynająć lub wykorzystać dla własnych potrzeb. Decyzja należy do wszystkich mieszkańców.

Offline

 

#3 2014-01-27 00:08:52

 Wojtex

Administrator

Zarejestrowany: 2013-11-16
Posty: 7
Punktów :   

Re: Sprawa wynajmu dwóch pomieszczeń piwnicy w klatce nr 3

Jeżeli miałby być to wynajem to ja jestem za przeprowadzeniem pseudo-przetargu osób chętnych. Uważam, że 25 zł czynszu za piwnicę o pow. 10 m2 to trochę mało. Poza tym ważny jest również okres najmu jak i sposób użytkowania tych pomieszczeń, czy nie ma potrzeby załozenia tam liczników na prąd i wodę (woda chyba tam jest chociaż pewny na 100% nie jestem). Pozostaje jeszcze jedna sprawa tego typu - wynajmu takich samych pomieszczeń w pierwszej klatce, które są zajęte przez mieszkańców, a nikt za to nie płaci. W nowym budownictwie za malutka 2-3 metrowa komórkę trzeba zapłacić ładnych parę tysięcy, a do tego ich ilość jest ograniczona...

Offline

 

#4 2014-01-27 00:18:44

 Wojtex

Administrator

Zarejestrowany: 2013-11-16
Posty: 7
Punktów :   

Re: Sprawa wynajmu dwóch pomieszczeń piwnicy w klatce nr 3

Oczywiście te pomieszczenie możemy wykorzystać jakoś inaczej, na jakiś schowek na rowery, wózki itp.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hajtownia.pun.pl www.designed.pun.pl www.informatykaiekonometria.pun.pl www.eps2011.pun.pl www.pfc2d.pun.pl